MÖBLER / Möbler, övrigt / Pigtittare 1328165
*
nr 132 8165
Pigtittare
1800-tal, björk
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 12:39:23
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel möbler pigtittare rakspegel spegel trä
-
5291 Bänk
Benställning i stål, sits i läder. Längd: 125 cm, ..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:32
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:07
-
5203 Läsbord
längd: 88 cm, djup: 37 Höj/sänkbart
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:28
-
5248 Sängram
vitmålad metall, rammått: Bredd: 180 cm. Längd: 20..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05
-
5311 Vikskärm
2 delar, med kinesiskt broderi. Längd: 2x74 cm. Hö..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44
*
Pigtittare
nr 132 8165
Pigtittare
1800-tal, björk
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/3 12:39:23 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel möbler pigtittare rakspegel spegel trä
-
5291 Bänk
Benställning i stål, sits i läder. Längd: 125 cm, ..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:32 -
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:07 -
5203 Läsbord
längd: 88 cm, djup: 37 Höj/sänkbart
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:28
-
5248 Sängram
vitmålad metall, rammått: Bredd: 180 cm. Längd: 20..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05 -
5311 Vikskärm
2 delar, med kinesiskt broderi. Längd: 2x74 cm. Hö..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44